włoska restauracja w Krakowie

Author: | Posted in kulinaria No comments

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz potrawy z wielu zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie znaczy, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja we włoskim klimacie z całą pewnością musi zawierać też wino. Odrobina alkoholu to dla Włochów standard. zobaczcie jaka fajna restauracja Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film