Profesjonalne centrum opieki nad matką oraz dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Author: | Posted in zdrowie No comments

Dziś kobiety na ogół dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jednak przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje ogrom radości, jednakowoż również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, dlatego także zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci konstruowane są fenomenalne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie wyłącznie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednak też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.