leczenie alkoholika 

Author: | Posted in zdrowie No comments

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Lecz nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, jakie pomogą Tobie w przezwyciężeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

Terapia alkoholowa

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być doglądane przez zespół ekspertów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez ekspertów, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny czy też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga także zainicjować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma poprawnego bądź też złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.