Kraków mobilizuje się na wybory

Author: | Posted in Bez kategorii No comments

Jednym spośród globalnych wyzwań w lwiej części polskich miast jest komunikacja. Polskie miasta nie są przygotowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost ilości pojazdów na krajowych szosach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę krakowian a także poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle pozostałych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy już powstałych tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.