hydrolat do cery naczynkowej

Author: | Posted in uroda No comments

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, ponieważ mało w nich chemicznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i wrogich substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w skórę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Znakomicie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze i zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z której powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, lecz i o przyrodę. Tego rodzaju produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża środowisku.